Férfi VB-selejtező: kijutottunk a világbajnokságra! :-)

Miután a visszavágót is magabiztosan hoztuk, résztvevői vagyunk a 2025-ös dán-horvát-norvég közös rendezésű

2024. 05. 12. Magyarország - Litvánia 36-23 (VB-selejtező)

Összefoglalók a Győr-Fradi találkozóról

Kézipálya  2024.05.12. 09:23

ETO-siker a rangadón – ötvenhetedszer

A Győri Audi ETO KC 2024. május 11-én a Ferencvárost fogadta a K&H női kézilabda liga 22. fordulójában. A szombati bajnoki rangadóra megtelt az Audi Aréna Győr, a parázs hangulatú, kiélezett csatát végül a hazaiak nyerték 32–30-ra.

Első zöld-fehér rangadóján a Solberg, Győri-Lukács, Ryu, de Paula, Blohm, Oftedal, Szöllősi-Schatzl összeállítású kezdőt
küldte pályára Per Johansson, míg Hovdent, Farkas Júliát, Duijndamot és Brochot ezúttal nem nevezte.

Fantasztikus hangulatban, szinte telt ház előtt kezdődött a szuperrangadó, ahol már az első percekben sorjáztak a kétpercek
és a hétméteresek. A kezdeti gólváltást követően Gros 550. győri találata jelentette az újabb egyenlítést, majd Solberg védése
után 6–3-ra léptünk el a Ferencvárostól. Már ekkor látszott, hogy ha kedvenceink ritmust váltanak, a rivális nem fogja tudni
tartani a lépést, azonban egy-egy kihagyott helyzet, és máris újra a nyakunkban loholt az FTC (13. p.: 7–7). A vezetést
mindenesetre ezt követően is őriztük kőkemény védelmünknek köszönhetően – legalábbis a 21. percig, akkor ugyanis
11–11-nél ismét utolértek minket a fővárosiak. A kisebb holtpontról a 200. bajnoki gólját a Fradi ellen szerző Szöllősi-Schatzlnek köszönhetően lépett tovább a csapat – nem jött jókor Ryu kiállítása, de Nze Minkot ez sem akadályozta meg a gólszerzésben.
Toft fontos pillanatban védett, ez meg is hozta az ötezer hazai szurkoló hangját, a szünet előtti utolsó perceket pedig jól hozták
le a lányok, így 16–15-ös előnnyel mehettek az öltözőbe.

Toft újabb védésével, majd ferencvárosi egyenlítéssel kezdődött a második félidő. Sőt, Klujber cunderjával fél óra elteltével
vezetett újra a vendégegyüttes – nem sokáig, Kristiansen ugyanis gyors középkezdés után lőtt nagy gólt (17–17). Mint ha mi
sem történt volna, újabb gólpárbaj kezdődött, de hiába a védések hátul, az ismételt győri előnyre 10 percet kellett várni
(42. p.: 22–21). Gros emberhátrányban is szállította a tőle megszokott bombagólt, majd Oftedal ejtése jött jól az utolsó
negyedóra kezdetén, leszakítani azonban továbbra sem tudtuk a Fradit. A hajrának 26–25-ös vezetésről vágtunk neki, majd
Győri-Lukács varrta be a labdát a rövid felsőbe. De Paula betörés után volt eredményes, de mindig akadt valaki, aki válaszolt
a másik oldalon, így messze jártunk a szükséges hétgólos sikertől. Mi több, az 55. percben Malestein büntetőből újból
egalizált, a kiélezett végjátékban így a győzelem megszerzése maradt az elérhető cél. Ismét brazil játékosunk villant, így
az utolsó perc kezdetén 31–29 állt az eredményjelzőn. Habár az idegenben „összeszedett hátrányt” nem tudtuk ledolgozni,
a rangadót nagy csatában így is mi nyertük 32–30-ra.

forrás: Győri Audi ETO KC hivatalos oldala

eredeti cikk: LINK

Kézipálya  2024.05.11. 19:44

A HIBÁTLAN MÉRLEG ODA, DE A LÉPÉSELŐNY MEGMARADT!

Hatalmas küzdelem végén ugyan kikapott együttesünk Győrben, de így is közelebb került a bajnoki címhez.

Több mint félezer Fradi-szurkolóval a háta mögött vághatott bele női kézilabdacsapatunk a Győr elleni idegenbeli
rangadóba, és kellett is a támogatás, hiszen együttesünk hosszú ideje szűk kerettel harcol, ezúttal pedig Dragana
Cvijicsre se számíthatott combsérülése miatt. A cél ezzel együtt is egyértelmű volt: megőrizni legalább egyet a
kétlépésnyi előnyből.

Óriási csata dúlt, a kapusok egyik oldalon se villogtak, jobbára átlövésekből estek a gólok, s bár a vezetés maradt
a győrieknél, sőt, a huszonkilencedik percben újra három volt közte, a szünetre egyre zárkóztunk, ezzel pedig
nem lehettünk elégedetlenek.

Mindent megpróbált a Győr, Lekics után Klujbert is követővel fogták, de az utolsó perchez érve eldőlt, hogy
legfeljebb a győzelem lehet a hazaiaké, a kétlépésnyi előnyből az egyik megmaradt. Kétgólos vereséget szenvedtünk,
a boldogabb arcokat azonban így is Fradi-mezben láthattuk. Az utolsó négy forduló előtt a matek egyszerű: ha
hármat megnyerünk, a Magyar Kupa után a bajnoki címet is behúzzuk a 2023/2024-es idényben.

forrás: FTC hivatalos honlapja

Kézipálya  2024.05.11. 19:38

BÁR KÉT GÓLLAL NYERT A GYŐR HAZAI PÁLYÁN, A FERENCVÁROS IS ÖRÜLHETETT, HISZ ÍGY ÚJABB
LÉPÉST TET A BAJNOKI CÍM FELÉ A K&H NŐI LIGA SZOMBATI RANGADÓJÁN.

K&H női liga, 22. forduló
GYŐRI AUDI ETO KC-FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 32-30 (16-15)
Győr, játékvezetők: Horváth, Marton.
GYŐR: Solberg-Östhassel, Toft (kapusok), Blohm 1, Dale 1, De Paula 3, Fodor, Gros 6 (4), Győri-Lukács 4,
Haugsted, Kiss, Kristiansen 3, Nze-Minko 3, Oftedal 5, Ryu 2, Szöllősi-Schatzl 4. Edző: Per Johansson.
FERENCVÁROS: Böde-Bíró, Janurik (kapusok), Bölk 2, Edwige, Hársfalvi 1, Kisfaludy 1, Klujber 8 (1),
Kovács, Kukely, Lekics 9, Malestein 5 (2), Márton 2, Simon 2, Tomori. Edző: Allan Heine.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

A mérkőzés eső pár percét követően a Győr a kezébe vette az irányítást a Ferencváros elleni, a bajnoki címet
nagyban befolyásoló tavaszi rangadón: 3-2-es FTC-vezetés után a 8. perc végére 6-3-ra már a hazai együttes
vezetett. A szünetig tartani tudta előnyét az ETO, de leszakítania nem sikerült ellenfelét, a Ferencváros többször
is egygólos távolságban volt. A fordulás után kisvártatva egyenlített, majd a vezetést is átvette a fővárosi alakulat
Simon Petra, valamint Klujber Katrin találatával. A Győr többször is egyenlített, visszavenni a vezetést azonban
csak a 46. percben tudta. Ez a lépéselőny, bár az FTC ismét többször utolérte a hazai csapatot, a mérkőzés
végéig megmaradt, amelynek köszönhetően a Győr végül két góllal, 32-30-ra megnyerte az összecsapást.
A Győr a győzelemnek örülhetett, de a Ferencváros is ünnepelt, hiszen ezzel az eredménnyel újabb lépést tett
a bajnoki cím felé.

forrás: Magyar Kézilabda Szövetség hivatalos oldala

Szoros mérkőzésen nyert a Győr, ennek ellenére nem szomorkodott a Fradi

Kézipálya  2024.05.11. 19:24

A jelenlegi állás szerint ugyanis hiába van első helyen a kisalföldi csapat, az egymás elleni eredmények a
fővárosiaknak kedveznek.

2024. 05. 11. ETO - FTC 32-30 (K&H női kézilabda liga)